Přesklení oken

Přesklení oken, i když si člověk může myslet, že jde o věc zbytečnou, může v konečné fázi přinést značné úspory na energiích.

Pokud bydlíte v bytovém domě a máte vyměněná plastová okna, může se stát, že tato nemají dostatečnou tepelnou izolaci. Celý dům má tedy velké tepelné ztráty a tím vysoké výdaje za energie. Proto je vhodné přemýšlet o přesklení oken. Jak teplo uniká právě z vašeho bytu či domu může ukázat termokamera. Nejvíce je únik tepla znát u oken vyměněných před pěti nebo deseti lety. Zde je s největší pravděpodobností použito sklo s hodnotou prostupu tepla Ug = 2,8W/m2K. Toto sklo je již dnes překonáno kvalitním zasklením.

Vysklení

Víme, že pokud sklo má špatnou hodnotu prostupu tepla a navíc okna netěsní kolem rámu, pak pro efektivní úsporu nákladů na vytápění je potřeba s tím něco udělat. Na druhou stranu může být líto měnit okna, která již jednou byla vyměněna a nejsou tak stará. Zbývá pak jen varianta okna přesklít, tedy vyměnit skla. Varianta přesklení oken se nabízí i pro stará okna, která se dají výměnou skel vylepšit. Po přesklení budou mít nejen špičkovou tepelnou izolaci, ale navíc budou vypadat jako nová.

Metoda přesklení oken, kterou nabízíme, je výhodná nejen pro nová plastová okna a eurookna. Používá se i pro původní starší okna dřevěná, a to i se zdvojenými okny, pro špaletová okna, ale i na přesklení střešních oken.

Pokud použijeme správně zvolené zasklení, nejen že ušetříme peníze za energie, ale současně vyřešíme například rosení oken nebo přehřívání místností.

Jak je známo, prostup tepla okny je největší u zastaralých dvojskel u plastových oken či eurooken, ale také u střešních oken. Tato okna mají ve většině případů součinitel prostupu tepla kolem hodnot Ug = 2,8W/m2K. To jsou skutečně vysoké ztráty, které je potřeba urychleně řešit nahrazením kvalitním izolačním sklem se součinitelem prostupu tepla, které může dosahovat hodnoty až Ug = 0,3W/m2K.

Pro takovou investici je samozřejmě důležité znát návratnost. Úsporu tepla při použití kvalitního nového zasklení poznáte již v prvním roce po opravě.

Pokud si nevíte rady s řešením, měřením či dalším problémy s únikem tepla z vašeho domova, obraťte se na nás a věříme, že společně najdeme to nejlepší řešení.

Zateplování oken s úsporou 20% nákladů.